SKI ŠPORT BYSTRÁ

lyžiarky & bootfitting

Sme odborníci na výber a následné tvarovanie lyžiarok. Dlhoročné skúsenosti a stovky spokojných zákazníkov ktorí si užívajú lyžovačky či skialpové túry.

Pri výbere lyžiarok postupujeme nasledovne

DIAGNOSTIKA

Dôkladná analýza chodidla pomocou skeneru FEETBOX – vyhodnotenie anatomických údajov chodidla – dĺžka, šírka, typ klenby.

KONZULTÁCIA

Odborníci zhodnotia výšku, váhu a úroveň lyžovania zákazníka a podľa nameraných hodnôt následne vyberú niekoľko vhodných modelov s vhodným flex indexom, tvarom a šírkou

SKÚŠANIE

Porovnávanie modelov rozličných tvarov a flex indexov. Prípadné skúšanie predtvarovaných vložiek ktoré podporia chodidlo a zlepšia celkové postavenie lyžiara

TVAROVANIE

Pri niektorých modeloch (SALOMON, ATOMIC) vieme skelet a papuču individuálne prispôsobiť tvaru nohy v piecke. Lyžiarky sa nahrejú pri teplote 117 stupňov a následne sa zákazníkovi horúce obujú a prispôsobujú na nohy.

Pri výbere používame skener od frenzúzskeho výrobcu SIDAS. Skener vyhodnotí veľkosť chodidiel a prípadné rozdiely, šírku v metatarzálnej časti a výšku klenby. Tieto údaje nám pomáhajú pri výbere správnych lyžiarok aj pri výbere predtvarovaných vložiek ktoré zlepšia celkové postavenie a vedia odstrániť nežiadúce tlaky v lyžiarkach.

Pozrite si ponuku najnovších modelov jednotlivých značiek pre sezónu 2023/24

Ďalšie informácie o lyžiarkach sa dozviete aj v našom článku SPRÁVNY VÝBER LYŽIAROK

CUSTOM BOOTFITTING

Pri zložitejších problémoch, prípadne lyžiarkach ktoré nedisponujú technológiou Memory fit/Custom shell/ Vaacum Fit alebo iné, vieme skelet aj papučku upraviť k spokojnosti zákazníka. Existujú rôzne metódy a postupy na úpravu lyžiarok. Najpoužívanejším postupom je mechanické vytláčanie skeletu. Využíva sa najmä keď sú lyžiarky príliš úzke, je na nohe kostený výrastok prípadne iná deformita. Tento postup je možný spraviť u väčšiny lyžiarok. Táto služba sa nedá robiť na počkanie, keďže plasty potrebujú dosť času aby vychladli. Po príchode zákazníka zistíme problém, odporučíme postup, nameriame si bolestivé body a lyžiarky u nás ostávajú (min 24h).

Na prácu používame rôzne prístroje /piecku Atomic, bootfittingoý prístroj Tecnica C.A.S, Sidas Crocolight, Brúsku TM atď.. Ak trpíte bolesťami v lyžiarkach ako široká noha, vybočený palec, zväčšené členky, rôzne výrastky či poúrazové stavy, vieme Vám pomôcť. Pomohli sme už niekoľkým desiatkam lyžiarov a skialpinistov znovu si užiť lyžovačky či skialpové výlety