V našom špecializovanom lyžiarskom obchode sa venujeme taktiež Bootfittingu. Aby bol Váš zážitok na kopci vždy perfektný, správny výber lyžiarok a prípadné úpravy sú kľúčom k úspechu. Všetko to začína dôkladnou analýzou a konzultáciou a ďalej skúšaním a následnými úpravami a dolaďovaním tých najmenších detailov.  

Pri výbere lyžiarok v našom obchode postupujeme nasledovne:

KROK 1. dôkladná analýza chodidla pomocou skeneru FEETBOX – vyhodnotenie anatomických údajov chodidla – dĺžka, šírka, typ klenby.

KROK 2. Konzultácia – odborníci zhodnotia výšku, váhu a úroveň lyžovania zákazníka a podľa nameraných hodnôt následne vyberú niekoľko vhodných modelov s vhodným flex indexom, tvarom a šírkou

KROK 3. Skúšanie – porovnávanie modelov rozličných tvarov a flex indexov. Prípadné skúšanie predtvarovaných vložiek ktoré podporia chodidlo a zlepšia celkové postavenie lyžiara.

KROK 4. Tepelné tvarovanie /jednoduchý BOOTFITTING/ – pri niektorých modeloch (SALOMON, ATOMIC) vieme skelet a papuču individuálne prispôsobiť tvaru nohy v piecke. Lyžiarky sa nahrejú pri teplote 117 stupňov a následne sa zákazníkovi horúce obujú a prispôsobujú na nohy. Pri problémových chodidlách (vybočený palec, výrastky, extrémne široké chodilo,…) využite možnosť individuálneho bootfittingu /viď nižšie/  

Na výber lyžiarok je vhodné si vyhradiť dostatok času a skúšať ich s lyžiarskou ponožkou!

Technológia Memory Fit od Atomicu /tepelné prispôsobenie skeletu a papučky na tvar nohy/

Pri zložitejších problémoch, prípadne lyžiarkach ktoré nedisponujú technológiou Memory fit/Custom shell/ Vaacum Fit alebo iné, vieme skelet aj papučku upraviť k spokojnosti zákazníka. Existujú rôzne metódy a postupy na úpravu lyžiarok. Najpoužívanejším postupom je mechanické vytláčanie skeletu. Využíva sa najmä keď sú lyžiarky príliš úzke, je na nohe kostený výrastok prípadne iná deformita. Tento postup je možný spraviť u väčšiny lyžiarok. Táto služba sa nedá robiť na počkanie, keďže plasty potrebujú dosť času aby vychladli. Po príchode zákazníka zistíme problém, odporučíme postup, nameriame si bolestivé body a lyžiarky u nás ostávajú (min 24h).

Na prácu používame rôzne prístroje /piecku Atomic, bootfittingoý prístroj Tecnica C.A.S, Sidas Crocolight, Brúsku TM atď.. Ak trpíte bolesťami v lyžiarkach ako široká noha, vybočený palec, zväčšené členky, rôzne výrastky či poúrazové stavy, vieme Vám pomôcť. Pomohli sme už niekoľkým desiatkam lyžiarov a skialpinistov znovu si užiť lyžovačky či skialpové výlety.